Fiber Optik Sistemler

HİZMETLER

Yazılım

Fiber Optik Sistemler


Hizmet : Yazılım

Hizmet Açıklama

Fiber Optik Sistemler
Fiber optik kablolar, modern teknolojinin hızlı gelişimi sayesinde geleceğin dünyasının temel altyapı elemanı haline gelmiştir. Işınların geçtiği çekirdek, plastik yapılı dış koruyucu ve cam kılıf olmak üzere üç temel bölümden oluşan fiber optik kablolar dış ortamdaki manyetik indüksiyondan etkilenmeden ışın transferini çok yüksek hızlarla gerçekleştirir.

Fiber Optik Tercih Edilme Sebepleri

Geniş Bant Aralığı; yapıları gereği optik frekanslar daha geniş bant genişlikleri sağladıkları için, fiber sistemler daha büyük bir kapasiteye sahiptir.

Kanal Başına Maliyetin Düşük Olması; aynı kapasiteli bakır iletkene göre; Mbps başına iletişim maliyeti ucuzdur.

Bilgi Çalınmasının Güçlüğü; optik fiber damardan bilgi çalabilmek için kabloyu kesip sisteme bağlamak gereklidir.

Elektromanyetik Etkiden Bozulmama; bakır iletkenli ve diğer iletim sistemleri manyetik etkiden bozulurken optik iletimde bozulma yoktur.

Karışma Olmaması; optik iletimde sinyaller fiber damar dışına taşmaz. Fiber kablolar, yıldırımın, elektrik motorlarının, flüoresan ışığın ve diğer elektriksel gürültü kaynaklarının neden olduğu statik karışmadan etkilenmezler,

Değişik Çevre Koşullarına Uyum Sağlaması; ısıya ve aşırı soğuk ortamlara dayanaklı fiber damarlar (+500’Cye kadar)üretilmiştir. Bu nedenle bakır iletkenli kabloların kullanılamadığı ortamlarda güvenlikle kullanılmaktadır.

Onalp, Fiber Optik Uygulamalarını hassasiyetle yerine getirmekte ve üst seviyede müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.